ΑΕΛ: Λύτρωση στο 95’ με Ναζλίδη, 1-0 τον Λεβαδειακό

Με μια καρφωτή κεφαλιά του Ναζλίδη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (95’) η ΑΕΛ νίκησε 1-0 τον Λεβαδειακό, του έσπασε το αήττητο και πήρε βαθιά ανάσα καθώς ξεκόλλησε μετά από 9 αγώνες από την τελευταία θέση της βαθμολογίας της Σούπερ Λίγκας.

Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της Λάρισας με προπονητή τον Φυντάνη και η οποία την βάζει για τα καλά στο παιχνίδι της παραμονής στην μεγάλη κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κι έχασαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Τελικά λυτρώθηκαν στο φινάλε, όταν ο Περόνε με μία εξαιρετική σέντρα έδωσε την ευκαιρία στον Ναζλίδη να νικήσει τον Επασί και να γράψει το 1-0.

Ο διαιτητής Τζοβάρας κιτρίνισε τους Φατιόν, Φάρκας, Γουάλας, Ναζλίδη, Περόνε – Λεονάρντο, Μητρόπουλο

ΑΕΛ: Μπόζοβιτς, Γουάλας, Ζίζιτς, Φάρκας, Ρέντζας (54′ Μασούρας), Φατιόν, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Λεοζίνιο (68′ Περόνε), Κρίζμαν (81′ Γιαννιτσάνης), Ναζλίδης

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Επασί, Τσαμπούρη, Μεντί, Λεονάρντο, Τριποτσέρη, Ζοάο Φαβάρο, Ομπιόρα (81′ Καλτσάς), Μητρόπουλο, Γιουσούφ, Μπραντάο (84′ Μπελγκαζουανί), Γιακουμάκης