Διαβάστε στο Documento

Documento Newspaper

«Έπνιξε» τη Νις ο Ολυμπιακός

Την 2η νίκη του σε τρεις αγώνες στον Α’ προκριματικό όμιλο του Champions league στο πόλο ανδρών, πέτυχε ο Ολυμπιακός που συνέτριψε στο κολυμβητήριο Πειραιά την γαλλική Νις με 15-2!

Οι «ερυθρόλευκοι» που παραμένουν αήττητοι σε Ευρώπη και Ελλάδα, μπήκαν φουριόζοι στο ματς, το καθάρισαν από το πρώτο 8λεπτο όταν προηγήθηκαν με 5-0 (ημίχρονο 9-0) και έφθασαν σε αστρονομικό σκορ.

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου διατηρήθηκε έτσι στην κορυφή του ομίλου της καθώς στην πρεμιέρα είχε νίκησε την Μπρέσια 8-4, ενώ στην 2η αγωνιστική πήρε ισοπαλία 5-5 εκτός έδρας από την Ζόλνοκ. Τα γκολ της ελληνικής ομάδας σημείωσαν οι Κολόμβος, Μουρίκης και Φουντούλης από τρία, δύο πέτυχε ο Γενηδουνιάς και από ένα οι Ντόσκας, Δελακάς, Γιάνοβτιτς και Εσπανιόλ.