Ήττα της ΑΕΚ με 3-2 από τη Μπενφίκα – Δεν έφτασαν τα δύο γκολ του Κλωναρίδη (Video)

Παιχνίδι για γερά νεύρα ο αγώνας στο ΟΑΚΑ. Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-2 στον αγώνα του Champions League απογοητεύοντας τους περίπου 40 χιλιάδες οπαδούς της που έδωσαν το παρών στο γήπεδο.

Δείτε τα γκολ του Κλωναρίδη που “έβαλαν” φωτιά στο ΟΑΚΑ:

Πώς εξελίχτηκε ο αγώνας

Β` ΗΜΙΧΡΟΝΟ

83’ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ του Μάνταλου μέσα από την περιοχή, ο Κόντρι έδιωξε λίγο πριν τη γραμμή του τέρματος!

74’ Με σουτ του Σεμέδο η Μπενφίκα κάνει το 2-3

73’ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Κλωναρίδης βγαίνει τετ α τετ, πλασάρει, αλλά ο Βλαχοδήμος κάνει νέα εντυπωσιακή επέμβαση!

63’ Γκολ για την ΑΕΚ! Με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Κλωναρίδης κάνει το 2-2!

53’ Η ΑΕΚ μειώνει το σκορ σε 1-2 με πλασέ του Βίκτωρα Κλωναρίδη

Α` ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+3` Με 10 παίκτες θα συνεχίσει η Μπενφίκα στο δεύτερο ημίχρονο. Σκληρό φάουλ στον Μπακασέτα από τον Ντίας που αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

45’ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας δέχεται ωραία μπαλιά μέσα στην περιοχή, κάνει σκαστό σουτ, όμως ο Βλαχοδήμος κάνει εντυπωσιακή επέμβαση!

39’ Ο Μπακάκης κάνει εξαιρετικό γύρισμα από δεξιά, αλλά ο Κλωναρίδης από το ύψος του πέναλτι σουτάρει ψηλά άουτ.

34’ Ο Μάνταλος κάνει ωραία σέντρα από αριστερά, ο Πόνσε δεν προλαβαίνει να βάλει από κοντά την προβολή και κάνει επιθετικό φάουλ στον Βλαχοδήμο

23’ Ο Χουλτ μπήκε στην περιοχή από αριστερά, έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Βλαχοδήμος απέκρουσε

17’ Σουτ του Μπακασέτα εκτός περιοχής, η μπάλα περνάει άουτ

15’ Ο Γκριμάλντο με κεφαλιά κάνει το 2-0 για τη Μπενφίκα

12’ Διαγώνιο σουτ του Κλωναρίδη, μπλόκαρε ο Βλαχοδήμος

6’ Η Μπενφίκα κάνει το 1-0 με πλασέ του Σεφέροβιτς