Διαβάστε στο Documento

Documento Newspaper

Ο Μήτρογλου γκολ, η Μπενφίκα γκέλα

Απροσδόκητη βαθμολογική απώλεια για τη Μπενφίκα, που παραχώρησε ισοπαλία 3-3 στη Μποαβίστα, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Μάλιστα οι «αετοί» βρέθηκαν αντιμέτωποι με τα... χειρότερα, καθώς έχαναν 3-0 στο 25΄ (!), όμως ο Κώστας Μήτρογλου μείωσε το σκορ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου (41΄) και άνοιξε το δρόμο για την ανατροπή.

Ενα γκολ του Ζόνας και το αυτογκόλ του Εσπίνιο έφεραν το ματς «στα ίσια» στο β΄ ημίχρονο, όμως οι πρωταθλητές δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και δίνουν πλέον την ευκαιρία στην Πόρτο να τους πλησιάσει, εφόσον βέβαια οι «δράκοι» επικρατήσουν αύριο της Μορεϊρένσε.