O Πλατανιάς φρέναρε τον Ολυμπιακό

Στοπ στο νικηφόρο σερί του Ολυμπιακού έβαλε πριν από λίγο ο Πλατανιάς. Σε ένα χορταστικό παιχνίδι στα Χανιά, για την -εξ αναβολής- 11η αγωνιστική της Super League, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2.

ο Ολυμπιακός προηγήθηκε νωρίς 2-0 με δύο γρήγορα γκολ του Ιντέγε (4΄, 13΄), αλλά ο Πλατανιάς κατάφερε να ισοφαρίσει μέσα σε τρία λεπτά, με τον Γιακουμάκη (36΄) και με πέναλτι του Μανούσου (39΄).

Στο δεύτερο ημίχρονο και παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων το σκορ δεν άλλαξε.

Οι συνθέσεις:

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Βάντερσον, Πριντέτα, Κάργας, Μπανανά, Στάθης, Μενδρινός (74’ Μαραγκός), Μουνάφο, Ντεβέσα (68’ Γιορέντε), Μανούσος, Γιακουμάκης

Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Ρέτσος, Βιάνα, Ντε λα Μπέγια, Φιγκέιρας, Μιλιβόγεβιτς, Μάρτινς (81’ Μπουχαλάκης), Φορτούνης, Μανθάτης (71’ Καρντόσο), Μάριν (61’ Ανδρούτσος), Ιντέγε

Διαιτητής: Γιώργος Φουκάκης