Στην παράταση λύγισε ο Giannis

Μια ακόμη μεγαλειώδη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο ΝΒΑ και λίγο έλειψε να οδηγήσει τους Μπακς στο θαύμα μέσα στο Κλίβελαντ. Τελικά οι πρωταθλητές Καβαλίερς κατάφεραν να λυγίσουν την αντίσταση των «ελαφιών» στην παράταση με 114-108.

Ο Αντετοκούνμπο σημείωσε ένα ακόμη double-double καθώς τελείωσε τον αγώνα με 25 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 κοψίματα σε 44 λεπτά συμμετοχής, ενώ αποβλήθηκε με 6 φάουλ στην παράταση. Οσον αφορά τους πρωταθλητές, χρειάστηκε να τα δώσουν όλα κόντρα στην ομάδα που τους νίκησε προ ημερών στο Μιλγουόκι (118-101). Κυρίως χρειάστηκαν την εκπληκτική εμφάνιση του Λεμπρόν Τζέιμς που τελείωσε το ματς με 34 πόντους (5/9 τρίποντα), 12 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ενώ είχε άξιο παρτενέρ του, τον Κάιρι Ίρβινγκ με 28 πόντους.