ΑΕΚ: Νίκη με την... υπογραφή του αρχηγού

Αγχωτική νίκη για την ΑΕΚ στη Ριζούπολη επί της νεοφώτιστης ομάδας του Βόλου (3-2), με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πέτρο Μάνταλο. Ο «κάπτεν» τα έκανε όλα, αφού πέτυχε δύο γκολ (74’ πεν. και 78’), μοίρασε μια ασίστ (σκόρερ ήταν ο Λιβάγια στο 31’), ενώ κέρδισε και μία αποβολή στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου (Μουνίθ)!

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την Ενωση, καθώς άνοιξαν το σκορ στο 24’ με τον Τόρες, ενώ ο Δημόπουλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 83’.

O συνεργάτης του Νίκου Κωστένογλου, ο Ηλίας Ατματσίδης μετά το τέλος του αγώνα, δήλωσε ότι «ήταν μία νίκη που ήρθε με ανατροπή. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ μετά από μία τυχαία φάση που έκανε ο αντίπαλος. Ισοφαρίσαμε γρήγορα και από την στιγμή που έμεινε με παίκτη λιγότερο ο Βόλος τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα. Θέλω να σταθώ σε κάτι άλλο όμως. Δίνουμε μάχη για να κερδίσουμε σε σχέση με άλλες ομάδες που έχουν δορυφόρους».

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Τσιντώτας, Μπακάκης, Οικονόμου (72' Παουλίνιο), Τσινγκρίνσκι, Χουλτ, Γαλανόπουλος (46' Γιακουμάκης), Σιμόες, Βέρντε (76' Κρίστιτσιτς), Λιβάγια, Μάνταλος, Ολιβέιρα.

Βόλος (Χουάν Φεράντο): Γκαραβέλης, Λύρατζης, Διαμάντης, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης, Μαξ Αουγκούστο (85' Ηλιόπουλος), Τόρες (84' Αλάχ), Ράφαελ, Μουνίθ, Γέντρισεκ.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.