Αέρας ο ΠΑΟΚ στη χιονισμένη Τρίπολη, 0-3 τον Αστέρα

Αέρας ο ΠΑΟΚ στη χιονισμένη  Τρίπολη, 0-3 τον Αστέρα

Σπουδαία νίκη σημείωσε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος πέρασε από την Τρίπολη επικρατώντας με 3-0 του Αστέρα για την 16η αγωνιστική της Super League.

Ο «δικέφαλος» ωστόσο πέρασε δύσκολα στο πρώτο ημίχρονο και είχε ως σωτήρα τον Πασχαλάκη, που κράτησε ανέπαφη την εστία του σε πολλές φάσεις!

Στο 65′ ο Βιερίνια με εκπληκτικό φάουλ έκανε το 1-0, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μαουρίσιο έκανε το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με αυτογκόλ ο Τριανταφυλλόπουλος (90+2′) . Λανθασμένα ακυρώθηκε γκολ του Μπίσεσβαρ στο 19′, ενώ στο 26′ ο Ιγκλέσιας είχε δοκάρι.

Αστέρας Τρίπολης (Γιώργος Παράσχος): Παπαδόπουλος, Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης (71’ Φερνάντεθ), Κώτσιρας, Ιγκλέσιας (87’ Δουβίκας), Μουνάφο, Καλτσάς, Βαλιέντε, Τσιλιανίδης, Μανιάς

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Σάκχοφ, Μαουρίσιο, Πέλκας (71’ Ελ Καντουρί), Ζαμπά (77’ Λημνιός), Μπίσεσβαρ (86’ Τόσκα), Ακπόμ