Αντεξε ο ΟΦΗ στο Περιστέρι, 0-0 με τον Ατρόμητο

Ο ΟΦΗ, αν και έπαιζε από το 52’ με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μεγιάδο, άντεξε στο Περιστέρι και απέσπασε λευκή ισοπαλία (0-0) από τον Ατρόμητο.

Το παιχνίδι στο πρώτο 45λεπτο είχε αρκετές φάσεις μπροστά και στις δύο εστίες. Τις σημαντικότερες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους έχασαν οι Μανούσος (29’), Μουνίθ (32’) και για τους αντιπάλους τους ο Ουές (40’). Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Διαμαντής με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Μπαλογιάννη, «σημάδεψε» το δοκάρι του Μανδά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος δεν εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική υπεροχή που είχε και έμεινε «άσφαιρος».

Ο Αρ. Βάτσιος έδειξε κίτρινη κάρτα στους Νάτσο, Τομάσεβιτς, Μανούσο, Λυμπεράκη, Σαρδινέρο.

Ατρόμητος: Μανδάς, Γούτας, Γκαλβάο, Γκάλο, Νταβιώτης (63′ Κιβρακίδης), Νάτσος (77′ Κωτσόπουλος) , Χαρίσης (77′ Σάλομον), Τομάσεβιτς (77′ Μάτιτς), Μανούσος, Μουνίθ, Αγκάγιεφ (63′ Χριστοδουλόπουλος).

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Ουές, Λυμπεράκης (71′ Κοροβέσης), Σελίμοβιτς (46′ Βούρος), Βαφέας, Διαμαντής, Μπαλογιάννης (46′ Στάικος), Μεγιάδο, Νέιρα, Στάρτζεον (84′ Τσιλιανίδης), Γρίβας (70′ Σαρδινέρο).