Απίστευτο ματς στη Ριζούπολη: Ο Απόλλων προηγήθηκε 3-0, αλλά ο Βόλος ισοφάρισε

Η «ελαφρά ταξιαρχία» παρέσυρε για 55 λεπτά τον Βόλο στη Ριζούπολη, προηγήθηκε στο σκορ με 3-0, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 3-3 και απέσπασαν το βαθμό της ισοπαλίας!

Ο αγώνας στο ξεκίνημα του ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τον Απόλλωνα. Στην εκπνοή του πρώτου 45λεπτου ο Χουχούμης μπήκε από αριστερά, έκανε την παράλληλη μπαλιά προς τον Τσιλούλη, ο οποίος στο δεύτερο δοκάρι πλάσαρε εύστοχα και άνοιξε... λογαριασμό.

Στο 48’ οι γηπεδούχοι εκτέλεσαν κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Ντομίνγκες ο οποίος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και την έστειλε στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 54’ ο Δημόπουλος ανέτρεψε τον Μπεντινέλι και δόθηκε πέναλτι. Ο Βραζιλιάνος το εκτέλεσε, ο Γκαραβέλης απέκρουσε προσωρινά την μπάλα, ο επιθετικός του Απόλλωνα πήρε το ριμπάουντ και με σουτ σκόραρε (3-0).

Η συνέχεια του αγώνα ανήκει στον Βόλο που κατάφερε να ισοφαρίσει σε ένα απίστευτο ματς. Στο 60’ ο Φεράρι έβγαλε την σέντρα και ο Δουβίκας με κεφαλιά νίκησε τον Βέρχουλστ. Στο 79’ ο Μπαρτόλο μείωσε το σκορ στο 3-2 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κολόμπο ισοφάρισε με πλασέ σε 3-3.

Ο Αριστομένης Κουτσιαύτης έδειξε κίτρινη κάρτα στους Φατιόν, Μπεντινέλι, Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδη, Δημόπουλο, Νίνη, Περέα.

Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος): Βέρχουλστ, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς, Μπαξεβανίδης, Χουχούμης (76’ Τσαμπούρης), Φατιόν, Κολ (76’ Φερναντέζ), Τσιλούλης (58’ Σλίβκα), Μπεντινέλι (84’ Μουνιέ), Ιωαννίδης.

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Φεράρι, Δημόπουλος, Κολόμπο, Μήτογλου (50’ Νίνης), Κιάκος (51’ Γέντρισεκ), Ριένστρα, Ουάρντα, Μαρτίνες (70’ Μπαρτόλο), Περέα, Δουβίκας.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.