Αρης: Νέο φιλικό αύριο (6/7) με Γάνδη

Το δεύτερο φιλικό του παιχνίδι επί ολλανδικού εδάφους δίνει αύριο (6/7, 17.00) ο Αρης όπου αντιμετωπίζει την βέλγικη Γάνδη και ο Σάββας Παντελίδης περιμένει από τους παίκτες του καλύτερη εμφάνιση από εκείνη κόντρα στο πρώτο φιλικό με αντίπαλο τη Φορτούνα Σιτάρντ (1-5).

Η Γάνδη ξεκίνησε την προετοιμασία της ταυτόχρονα σχεδόν με τον Άρη, όμως μέχρι τώρα έχει δώσει δυο φιλικά ματς (6-1 την Μερέλμπεκε και 6-0 της Ντικέλβενε).

Στο μεταξύ, η αντίπαλος της ελληνικής ομάδας στον β’ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, ΑΕΛ Λεμεσού, νίκησε σήμερα (5/7) σε φιλικό την αιγυπτιακή Ζάμαλεκ με 4-3. Η ομάδα της Λεμεσού βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-3 αλλά κατάφερε να κάνει ανατροπή. Τα γκολ πέτυχαν οι Γερολέμου, Αβραάμ και Αντάμοβιτς (2).

Η σύνθεση της ΑΕΛ (Α’ ημίχρονο): Πρόσεκ, Κυριάκου, Γκοντάλ, Α. Τεϊσέιρα, Γουίλερ, Ζντραφκόσκι, Μουστάκης, Γερολέμου, Παντελή, Κωσταντινίδης, Χουράδο. (Β’ ημίχρονο): Βοζίνια, Ζούνιορ, Ν. Τεϊσέιρα, Αντάμοβιτς, Γκαστανιάγα, Αβραάμ, Μαρκόσκι, Τόρες, Ράσο, Αγκάνοβιτς, Καψός.