Άρης – Λαμία 3-1: Ξέσπασμα με τρία γκολ σε 4 λεπτά

Τη δεύτερη νίκη του σε δύο αγώνες στα πλέι οφ της Super League πανηγύρισε ο Άρης καθώς στο β’ μέρος κατάφερε να πετύχει τρία γκολ σε μόλις 4 λεπτά και να νικήσει 3-1 τη Λαμία!

Στο 55’ ο Σουλεϊμάνοφ με έξοχο πλασέ έκανε το 1-0 και μόλις ένα λεπτό αργότερα (56’) ο Μάνου Γκαρθία διπλασίασε τα τέρματα, για να έρθει και το 3-0 στο 59’ από τον Μπράμπετς.

Στα εναπομείναντα λεπτά ο Άρης έκανε συντήρηση δυνάμεων ενόψει του αγώνα της Τετάρτης (3/4) με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» και η Λαμία μείωσε στο 89’ σε 3-1 με τον Κοντονίκο.

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Φαμπιάνο (79’ Ρόουζ), Φεράρι, Ζουλ (64’ Βερστράτε), Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ (64’ Φετφατζίδης), Γκαρθία (74’ Τζούρασεκ), Ανσαριφάρντ (46’ Σαβέριο), Μορόν.

ΛΑΜΙΑ: Κοσέλεφ, Σιμόν, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ, Στάνκο (67’ Τζανδάρης), Σλίβκα (67’ Τόσιτς), Τσιλούλης, Νούνιες (67’ Λέικ Τόσιο), Μαρτίνεθ (67’ Σαντάνα) ,Μάλτσι (84’ Κοντονίκος).