Champions League πόλο: Νίκη και κορυφή για τον Ολυμπιακό, 11-7 την Ραντνίτσκι

Στην κορυφή του Α’ Ομίλου του LEN Champions League στο πόλο των ανδρών ανέβηκε ξανά ο Ολυμπιακός μετά τη νίκη του με 11-7 στον Πειραιά επί της Ραντνίτσκι στον Πειραιά.
Ο Ολυμπιακός στην πρώτη περίοδο δεν ήταν καλός αμυντικά και επιθετικά μπήκε νευρικά. Στην 2η περίοδο έσφιξε αμυντικά και έγινε πιο πιεστικός στην επίθεση και προηγήθηκε 6-4 στο ημίχρονο. Στην 3η περίοδο διατήρησε το προβάδισμα των δυο γκολ και στην 4η περίοδο καθάρισε το ματς αφου βρήκε λύσεις στην επίθεση.
Τα οκτάλεπτα: 4-3, 2-1, 1-1, 4-2.
Ολυμπιακός: Μπίγιατς, Γραμματικός, Γκίλλας, Γεννηδουνιάς 2, Φουντούλης 3, Γούβης, Δερβίσης, Μπούσλιε, Μουρίκης 3, Φιλίποβιτς 2, Χρυσοσπάθης, Κολόμβος 1, Ζερδεβάς.
Ραντνίτσκι: Μιλουτίνοβιτς, Μπράνκοβιτς, Στανόγιεβιτς 1, Γιάνκοβιτς 1, Τσουκ 3, Ραντούλοβιτς, Ουκρόπινα, Πιέβαντσιτς, Τοχόλι, Μίλιτσιτς 1, Λούκιτς 1, Βρλιτς, Τοντορόφσκι.
*Ο Ολυμπιακός έχει 16 βαθμούς, η Μπρέσια 14 με ένα ματς λιγότερο και η Φερεντσβάρος 13 αφού κέρδισε εύκολα την Ντιναμό Τιφλίδας (14-7).