Citi Open: Νίκη για Τσιτσιπά έναντι του Πολ με 2-0 σετ

Με το… δεξί ξεκίνησε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο Citi Open αφού ο Έλληνας πρωταθλητής επικράτησε με 2-0 του Τόμι Πολ και συνεχίζει στους «16» του θεσμού.

Συγκεκριμένα, ο Έλληνας πρωταθλητής επικράτησε του Τόμι Πολ με 2-0 (6-3, 7-5) εξασφαλίζοντας τη θέση του στους «16». Εκεί θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Τζόρνταν Τόμπσον (Αυστραλία) και Ζαν Λενάρτ Στρουφ (Γερμανία).

Ο Τσιτσιπάς ξεκίνησε εξαιρετικά και πήρε με άνεση το πρώτο σετ, ωστόσο στο δεύτερο βρέθηκε να χάνει με 5-3, με τον Πολ να έχει μάλιστα και σερβίς. Δεν το έβαλε όμως κάτω και με ένα σερί 4-0 έκανε το 2-0 παίρνοντας τη νίκη και την πρόκριση για τον τρίτο γύρο του τουρνουά.

Αυτός ήταν ο πρώτος του αγώνας μετά το Γουίμπλεντον όπου εκεί όπου δεν είχε καλή παρουσία.