Εμφάνιση ντροπή της Εθνικής – Χάνει 2-0 από την Αρμενία στο ημίχρονο! (Video)

Ομάδα χωρίς αρχή και τέλος η Εθνική μας στο πρώτο 45λεπτο χάνει με 2-0 από την Αρμενία (8′ Καραπετιάν, 32′ Γκαζαριάν), η οποία σκόραρε στις δύο φάσεις που δημιούργησε. Με τη λήξη του ημιχρόνου ακούστηκαν έντονες αποδοκιμασίες.

Το πρώτο τέρμα των φιλοξενουμένων ήρθε μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν μία ασυνεννοησία ανάμεσα σε Σιόβα – Βλαχοδήμο έφερε σε θέση τετ-α-τετ τον Καραπετιάν που με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Λίγο αργότερα, έγινε και το 0-2 για τους Αρμένιους. Στο 32’ ο άλλοτε «ερυθρόλευκος» Γκαζαριάν απέφυγε τον Παπασταθόπουλο και με εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 0-2.

Ελλάδα: Βλαχοδήμος, Σιόβας, Παπασταθόπουλος, Κούτρης, Μαυρίας (17’ Κώτσιρας), Ζέκα, Σάμαρης, Μασούρας, Πέλκας, Φορτούνης, Κουλούρης.

Αρμενία: Αϊραπετιάν, Χαρογιάν, Γκριγοριάν Α., Μκρτσιάν, Γκαζαριάν, Μπαρσεγκιάν, Χοφνανισιάν Α., Μιχιταριάν, Χαμπαρτσουμιάν, Καραπετιάν, Ισκανιάν.