Εντυπωσιακή νίκη του Βόλου στο Περιστέρι, 2-0 τον Ατρόμητο

Εντυπωσιακή εμφάνιση του Βόλου στο Περιστέρι

Ο ΝΠΣ Βόλος έκανε την μεγάλη έκπληξη στην πρεμιέρα της Super League 1 με την εμφατική νίκη του 2-0 μέσα στο Περιστέρι επί του Ατρομήτου που είχε εντυπωσιάσει στα φιλικά παιχνίδια (νίκες επί ΑΕΚ, Ολυμπιακού και ισοπαλία με ΠΑΟΚ) αλλά σήμερα (13/9).

Τα γκολ των φιλοξενούμενων που εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο ότι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ατρόμητος έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ρισβάνη με 2η κίτρινη κάρτα, σημείωσαν οι Δουβίκας στο 77’ και Μπαριέντος με πέναλτι στο 93’ (το κέρδισε ο Δουβίκας που ανατράπηκε από τον Γούτα.

Ο διαιτητής Τζήλος κιτρίνισε τους Φεράρι, Γκουαρτσένα, Μπαριέντος, Σάντσες, Μπαρτόλο, Στρούγγης, Κιάκος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κάναντι): Γιαννιώτης, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Τομάσεβιτς (84' Χαρίσης), Κιβρακίδης, Σάλομον, Ούμπιδες (84' Ενσικουλού), Ραμπέγιο (46' Στρούγγης), Αγκάγιεφ (46' Μουνίθ), Μανούσος (65' Γιακουμάκης).

ΒΟΛΟΣ (Λόπεθ): Γκαραβέλης, Τέκιο, Κολόμπο, Σάντσες, Φεράρι, Μπαριέντος (94' Κρητικός), Ριένστρα, Περέα, Μαρτίνες (66' Κιάκος), Γκουαροτσένα (46' Μπαρτόλο), Δουβίκας.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.