Εντυπωσιακή νίκη του Βόλου στο Περιστέρι, 2-0 τον Ατρόμητο

Ο ΝΠΣ Βόλος έκανε την μεγάλη έκπληξη στην πρεμιέρα της Super League 1 με την εμφατική νίκη του 2-0 μέσα στο Περιστέρι επί του Ατρομήτου που είχε εντυπωσιάσει στα φιλικά παιχνίδια (νίκες επί ΑΕΚ, Ολυμπιακού και ισοπαλία με ΠΑΟΚ) αλλά σήμερα (13/9).

Τα γκολ των φιλοξενούμενων που εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο ότι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ατρόμητος έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ρισβάνη με 2η κίτρινη κάρτα, σημείωσαν οι Δουβίκας στο 77’ και Μπαριέντος με πέναλτι στο 93’ (το κέρδισε ο Δουβίκας που ανατράπηκε από τον Γούτα.

Ο διαιτητής Τζήλος κιτρίνισε τους Φεράρι, Γκουαρτσένα, Μπαριέντος, Σάντσες, Μπαρτόλο, Στρούγγης, Κιάκος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κάναντι): Γιαννιώτης, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Τομάσεβιτς (84′ Χαρίσης), Κιβρακίδης, Σάλομον, Ούμπιδες (84′ Ενσικουλού), Ραμπέγιο (46′ Στρούγγης), Αγκάγιεφ (46′ Μουνίθ), Μανούσος (65′ Γιακουμάκης).

ΒΟΛΟΣ (Λόπεθ): Γκαραβέλης, Τέκιο, Κολόμπο, Σάντσες, Φεράρι, Μπαριέντος (94′ Κρητικός), Ριένστρα, Περέα, Μαρτίνες (66′ Κιάκος), Γκουαροτσένα (46′ Μπαρτόλο), Δουβίκας.