Επιστροφή στις νίκες ο Αρης που πέρασε με 1-0 από τον Απόλλωνα

Επιστροφή στις νίκες για τον Αρη, που πέρασε σήμερα (23/1) νικηφόρα από τη Ριζούπολη (1-0 τον Απόλλωνα) για την 18η αγωνιστική της Super League 1 κι έπιασε την ΑΕΚ στη 2η θέση με έναν αγώνα περισσότερο.

Ο Αρης είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος και δίκαια προηγήθηκε στο σκορ χάρις σε γκολ στο 18’ με κοντινή προβολή του Ιωάννου. Εκτός από το γκολ οι φιλοξενούμενοι είχαν 2-3 ακόμη πολύ καλές ευκαιρίες αλλά ο γκολκίπερ του Απόλλωνα έσωσε ισάριθμες φορές την εστία του. Στο πρώτο 45λεπτο ο Απόλλων είχε μόλις μια μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 30’ αλλά στο τετ α τετ του Φερνάντεθ έσωσε ο Σιαμπάνης.

Στο β’ μέρος ο Απόλλων προσπάθησε να βγει πιο μπροστά και να πιέσει αλλά δεν μπορούσε να φθάσει με αξιώσεις στην εστία του Αρη, που πλέον με το υπέρ του 1-0 δεν ήταν τόσο επιθετικός όσο στο πρώτο ημίχρονο. Εδωσε χώρο στον γηπεδούχο, κοίταξε να εκμεταλλευτεί τις αντεπιθέσεις αλλά τίποτα εν άλλαξε ως το φινάλε.

Ο διαιτητής Διαμαντόπουλος έδειξε κίτρινες κάρτες στους Ιωάννου, Φατιόν.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βέρχουλστ, Μπρούσιτς, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ, Μπεντινέλι (69’ Μουνιέ), Φατιόν (69’ Κιτοκό), Κάλισιρ (28΄Βιτλής), ΦερνάντεΘ (84’ Βάρκας), Τσιλούλης, Ντάουντα

ΑΡΗΣ: Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Ροζ, Δεληζήσης, Ιωάννου (86’ Λόπεθ), Σάσα, Τζέγκο, Μπερτόγλιο (73’ Γκαρσία), Γκάμα (73’ Μάνος), Σίλβα (63’ Κάτσε), Μαντσίνι (86’ Σάκιτς)

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.