Φιλική νίκη 4-1 για την Βικτόρια Πλζεν

H αντίπαλος του Ολυμπιακού στον Β’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ (23 ή 24/7) Βικτόρια Πλζεν πέτυχε σήμερα (22/6) την τρίτη νίκη της σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια καθώς νίκησε την σλοβακική Τατράν (ομάδα Β’ κατηγορίας) με 4-1 αν και έχανε στο ημίχρονο με 1-0.

Το ματς έγινε στο γήπεδο της Τατράν και είχε πανηγυρικό χαρακτήρα καθώς η ομάδα από την Σλοβακία γιόρταζε τα 85 χρόνια από την ίδρυσή της. Η Βικτόρια ήταν πολύ καλύτερη στο β’ ημίχρονο και έφθασε σε μια εύκολη νίκη με τέσσερα γκολ και αρκετά ικανοποιητική εμφάνιση. Τα γκολ της αντιπάλου των «ερυθροεύκων» σημείωσαν οι Τσόρι, Πασίντα, Γιάνοσεκ και Τσέρμακ.

Στο πρώτο ημίχρονο η Πλζεν έπαιξε με τους Χρούσκα, Ρέζνικ, Χέιντα, Πέρνιτσα, Λιμπέρσκι, Μίχαλικ, Κάλβατς, Χερκ, Κόβαρικ, Κρμέντσικ, Μπογκέλ

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι Σβάτσεκ, Χάβελ, Χούμπνικ, Χάγιεκ, Χλούσεκ, Γιάνοσεκ, Τσέρμακ, Καγιάμπα, Σουλς, Πατσίντα, Τσόρι.