Καλή εμφάνιση και νίκη για Παναθηναϊκό στην Ξάνθη

Ιδανικό ξεκίνημα πραγματοποίησε ο Παναθηναϊκός στο πρωτάθλημα της Super League. Οι «πράσινοι», που δεν είχαν πείσει στα φιλικά, έβγαλαν πολύ πάθος στην Ξάνθη και επικράτησαν με 1-0 της ακριτικής ομάδας.

Το υπέροχο γκολ του Μπουζούκη στο 69′ έκρινε το παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να έχουν ευκαιρίες και για άλλα γκολ. Η Ξάνθη τελείωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω του αποβολής του Τζουρίτσκοβιτς στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Καμαρά, Κασάδο, Φλίσκας, Κίκε, Κάστρο, Ντουρίτσκοβιτς, Ντε Λούκας (56′ Καντά), Μπαξεβανίδης (87′ Ορφανίδης), Σιλά, Γέντρισεκ.

Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Πούγγουρας, Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Κουλιμπαλί, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης (74′ Τζανδάρης), Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης (78′ Στάικος), Μουνιέ (88′ Εμμανουηλίδης).