Κέρδισε η Άρσεναλ, περιμένει Ολυμπιακό

Μία ακόμη νίκη πέτυχε η Άρσεναλ, στον αγώνα που έγινε «σάντουιτς» ανάμεσα στις δύο αναμετρήσεις της με τον Ολυμπιακό για το Europa League.

Οι Λονδρέζοι νίκησαν την Έβερτον με 3-2 στο Έμιρεϊτς, αν και βρέθηκαν να χάνουν πριν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό, ενώ ισοφαρίστηκαν στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου.

Ο νεαρός Νκέτια πέτυχε το πρώτο γκολ της Άρσεναλ στο 27’, ενώ ο Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ την έκανε αφεντικό του αγώνα σκοράροντας στο 33’ και στο 46’.

Τραυματίστηκε ο Βόσνιος αμυντικός Κολάσινατς, ενώ ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος έμεινε εκτός ενδεκάδας. H άμυνα των «κανονιέρηδων» εμφανίστηκε ευάλωτη, ενώ ο Γερμανός τερματοφύλακας Λένο έκανε σωτήριες αποκρούσεις.

Η Άρσεναλ περιμένει τον Ολυμπιακό το βράδυ της Πέμπτης στο ίδιο γήπεδο, στον επαναληπτικό του υπέρ αυτής 1-0 του Πειραιά. Μετά τη σημερινή νίκη της, βρίσκεται στην 9η θέση της Premier League, μόλις 4 βαθμούς μακριά από την 5η που με τα σημερινά δεδομένα δίνει εισιτήριο για το επόμενο Champions League.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.