Λαχτάρα στη Γαλλία, κατέρρευσε ο γκολκίπερ της Καέν

Λαχτάρισαν απόψε (30/1) στη Γαλλία καθώς κατά τη διάρκεια του αγώνα της Β’ κατηγορίας στο γαλλικό ποδόσφαιρο Σαμπλί – Καέν (4-2) λίγο πριν το φινάλε του ματς, κατέρρευσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Γκαρισόν Ινοσέν.

Ήταν το 86ο λεπτό όταν ο Ινοσέν σωριάστηκε, δίχως να έχει τις αισθήσεις του κι ενώ η Σαμπλί εκτελούσε ελεύθερο. Προκλήθηκε πανικός, κι άπαντες έσπευσαν να του προσφέρουν τις πρώτες βοήθειες. Τρία λεπτά αργότερα αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με φορείο και διακομίστηκε στο νοσοκομείο. Εκεί, σύμφωνα με ανακοίνωση της Καέν, ανέκτησε τις αισθήσεις του, ενώ ως αιτία της κατάρρευσης του θεωρείται η ταχυκαρδία.

Ο Ινοσέν που αγωνίζεται στην Καέν, δανεικός από την Παρί Σεν Ζερμέν, θα παραμείνει το επόμενο διήμερο για εξετάσεις στο νοσοκομείο.