Μεγάλο διπλό ο ΠΑΣ Γιάννινα στον Λεβαδειακό (0-2)

Αν κι έπαιζε για 40 λεπτά με δέκα πάικτες λόγω αποβολής του Κάργα με 2η κίτρινη (50’), ο ΠΑΣ Γιάννινα στάθηκε όρθιος στη Λιβαδειά και σημείωσε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 2-0, που του δίνει πολλές ελπίδες για την παραμονή του στην κατηγορία…

Ο Νικολιάς με ένα εντυπωσιακό γκολ στο 77’ άνοιξε το σκορ και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μάνος στις καθυστερήσεις του αγώνα, με ένα εξίσου όμορφο γκολ και με το οποίο διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Ο Λεβαδειακός από την πλευρά του έχει κάθε λόγο να διαμαρτύρεται, καθώς το ακυρώθηκε στο 44’ πεντακάθαρο γκολ του Μαρκόφσκι, αλλά παρά τι διαμαρτυρίες στο διεθνη΄ς Ελληνας διαιτητή Σιδηρόπουλο το γκολ δεν μέτρησε.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι με τον Σεργκελασβίλι στο 61’.

Λεβαδειακός (Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Τσαμπούρης, Αντιλέχου, Ρεκβιασβίλι, Παντελιάδης, Ζησόπουλος (76’ Σαβαντογκό), Μητρόπουλος (82’ Καραχάλιος), Στανόγεβιτς (61’ Μέλεγκ), Νανγκίς, Γιακουμάκης, Μαρκόβσκι

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Μιχαήλ Ν, Τζημόπουλος, Κάργας, Μιχαήλ Αλ, Μπουκουβάλας, Κάστρο, Πάντελιτς, Νικολιάς (90’ Γιάκος), Σεργκελασβίλι, Παμλίδης, (80’ Αποστολόπουλος), Αθανασιάδης (87’ Μάνος)