Μπάσκετ: Κάρολ της τελευταίας στιγμής για τη Ρεάλ

Ένα τρίποντο του ψυχρού εκτελεστή Τζέι Σι Κάρολ 1 δευτερόλεπτο πριν το τέλος έκρινε τον συναρπαστικό δεύτερο τελικό του ισπανικού πρωταθλήματος με νικήτρια τη Ρεάλ και θυμάται την Μπαρτσελόνα (81 – 80).

Οι Καταλανοί προηγήθηκαν με διψήφιες διαφορές στο α ημίχρονο και με 9 πόντους στην δ` περίοδο, αλλά τρία τρίποντα της Ρεάλ στο τελευταίο λεπτό γυρίσαμε το ματς.

Ο Ρούντι κέρδισε επιθετικό ριμπάουντ μετά από άστοχη βολή του Γιουλ στο 78 – 80 και η μπάλα έφτασε μέσω του Γιουλ στον ήρωα της βραδιάς Κάρολ για το τρίποντο της νίκης μέσα σε πανζουρλισμό από τους Μαδριλένους φιλάθλους.

Στον ελάχιστο χρόνο που υπολειπόταν, ο Ερτέλ πρόλαβε να σουτάρει από το κέντρο και παραλίγο να ευστοχησει. Η Ρεάλ προηγείται με 2-0 και χρειάζεται μόνο μία νίκη στα επόμενα τρία παιχνίδια, από τα οποία τα πρώτα δύο θα γίνουν στη Βαρκελώνη.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.