Μπάσκετ: Με περίπατο στο 3-1 οι Μπακς

Οι Μιλγουόκι Μπακς κέρδισαν για δεύτερη φορά άνετα μέσα στο Σικάγο, έφτασαν στο 3-1 και χρειάζονται άλλη μία νίκη για να αποκλείσουν τους Μπουλς: 95-119, ημίχρονο 41-56.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 32 πόντους με 10/19 δίποντα, 1/3 τρίποντα και 9/12 βολές σε 35 λεπτά συμμετοχής. Είχε επίσης 17 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 τάπες και 4 λάθη. Ξεχώρισαν και οι Άλεν (27), Χόλιντεϊ (26). Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έπαιξε 2 λεπτά χωρίς να σκοράρει.

Ο επόμενος αγώνας θα γίνει στο Μιλγουόκι τα ξημερώματα της Πέμπτης.

Τα «Ελάφια» έπαιξαν και σήμερα χωρίς τον Κρις Μίντλετον, ο οποίος τραυματίστηκε στο γόνατο και θα μείνει εκτός αγώνων τουλάχιστον για δύο εβδομάδες.

Εάν οι Μπακς προκριθούν στον επόμενο γύρο, θα αντιμετωπίσουν εκτός απροόπτου τους Μπόστον Σέλτικς, οι οποίοι προηγούνται των Μπρούκλιν Νετς με 3-0. Η ομάδα της Βοστώνης θα έχει πλεονέκτημα έδρας.