Μπάσκετ: Ο ΠΑΟΚ νικητής στη Βόννη

«Τρία στα τρία» για τις ελληνικές ομάδες στην 7η αγωνιστική του Basketball Champions League, αφού ο ανεβασμένος ΠΑΟΚ έφυγε νικητής από τη Βόννη, με 85-83. Ο Βαγγέλης Μαργαρίτης πέτυχε το νικητήριο καλάθι 17 δευτερόλεπτα πριν την κόρνα της λήξης και οι γηπεδούχοι αστόχησαν δύο φορές στο φινάλε.

Στο ημίχρονο, η Τέλεκομ προηγήθηκε με 50-45, αλλά ο ΠΑΟΚ γύρισε το ματς με σκορ 19-28 στην γ’ περίοδο. Το σκορ έγινε 73-78 στο 34’.

Ο Άνταμ Σμιθ πέτυχε 22 πόντους με 6/10 τρίποντα για τον ΠΑΟΚ, ενώ ο Μαργαρίτης πρόσθεσε 17, ο Μπεστ 16, ο Λιούις 12 και ο Τσόχλας 6.

Το ματς παρακολούθησαν και αρκετοί Έλληνες.

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται πλέον στο 2-5 και μοιράζεται την προτελευταία θέση του Ομίλου με την τουρκική Μπεσίκτας.

Στα άλλα «ελληνικά» παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής, η ΑΕΚ νίκησε στην Πολωνία την Άνβιλ με 79-77 και το Περιστέρι στην Αθήνα τη Νίμπουρκ με 75-65.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.