ΝΒΑ: Με 30 πόντους του Γιάννη οι Μπακς 107-98 τους Ουόριορς

Με 30 πόντους του Γιάννη Αντετοκούνμπο οι πρωτοπόροι του ΝΒΑ, Μιλγουόκι Μπακς πέρασαν νικηφόρα και από το Γκόλντεν Στέιτ κερδίζοντας τους Ουόριορς με 107-98.

Ο Γιάννης ήταν και κορυφαίος των Μπακς αλλά και καθοριστικός αφού πέτυχε τους 14 από τους 30 πόντους του στην τελευταία κρίσιμη περίοδο! Ολοκλήρωσε δε τον αγώνα με 10/21 σουτ, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 32 λεπτά συμμετοχής. Τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Μίντλετον με 21 πόντους και Μπλέντσο με 16. Mε αυτή τη νίκη τα «Ελάφια» έφθασαν το ρεκόρ τους σε 33-6!

Τα δωδεκάλεπτα: 19-19, 39-47, 72-81, 98-107

ΓΟΥΟΡΙΟΡΣ: Γκριν 5 (1/7 σουτ, 1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ), Ρόμπινσον 15 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Κόλεϊ-Στάιν 10 (11 ριμπάουντ), Μπάουμαν 7 (1), Λι 15 (4), Σπέλμαν 11 (3 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Σμάιλαγκιτς 10 (1), Πασκάλ 4, Πουλ, Έβανς 2, Μπερκς 19 (3 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ)

ΜΠΑΚΣ: Αντετοκούνμπο 30 (1 τρίποντο, 12 ριμπάουντ), Μίντλετον 21 (6/16 σουτ, 3 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Μ. Λόπεζ 12 (2), Μπλέντσο 16, Μάθιους 3 (1), Ιλιασόβα, Ρ. Λόπεζ 4, ΝτιΒιντσέντζο 8, Κόνατον 9 (1), Κόρβερ 4 (1)