Νέα σούπερ πτήση από Γιάννη και Μιλγουόκι Μπακς (video)

Ολοταχώς προς τα πλέι οφ οδεύουν οι Μιλγουόκι Μπακς και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, μετά τη μεγάλη νίκη εναντίον των Ντιτρόιτ Πίστονς.

Οι Μιλγουόκι Μπακς φιλοξένησαν τους Ντιτρόιτ Πίστονς τα ξημερώματα και ένα χαλαρό διάστημα στην τέταρτη περίοδο λίγο έλειψε να τους στερήσει τη νικη. Αν και γηπεδούχοι, ο Αντετοκούνμπο και οι συμπαίκτες του, βρέθηκαν 10 πόντους πίσω, αλλά τότε ο Γιάννης ανέλαβε δράση.

Παίρνοντας σερί επιθέσεις, οι αντίπαλοι τον σταματούσαν (όποτε μπορούσαν) μόνο με φάουλ. Ο Έλληνας σταρ εκτέλεσε 21 βολές, ευστοχώντας στις 14, και μετά από παράταση πανηγύρισε τη νίκη με 108-105. Ο Αντετοκούνμπο σημείωσε 28 πόντους και έφτασε μια ανάσα από ένα τριπλ νταμπλ, καθώς κατέβασε 14 ριμπάουντ και είχε 9 ασίστ.