Νέο «τρίποντο» ο ΟΦΗ, 3-1 τον Παναιτωλικό

Μετά την εκπληκτική νίκη του στο ΟΑΚΑ επί του Παναθηναϊκού, ο ΟΦΗ νίκησε σήμερα (14/9) στο Ηράκλειο και τον Παναιτωλικό με το ίδιο σκορ 3-1 και δείχνει ότι φέτος θα είναι σκληρό καρύδι για όλους στη Σούπερ Λίγκα.

Παιχνίδι με λίγες καλές φάσεις έγινε στο πρώτο μέρος, όπου η πιο σημαντική αποδείχθηκε ότι ήταν η αποβολή του Μιμίτο στο 29’ για «εγκληματικό» τάκλιν στον Νέιρα με τον ρέφερι να τον αποβάλει άμεσα και σωστά με κόκκινη κάρτα.

Ο ΟΦΗ μπήκε στο δέυτερο ημίχρονο αποφασισμένος να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι ο αντίπαλος του έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 30’. Και κατάφερε μέσα σε 8 λεπτά να πετύχει δύο γκολ και ουσιαστικά να τελειώσει το παιχνίδι. Στο 54’ Σούτ του Σεμέντο έδιωξε ο Κνετ και στην επιστροφή ο Τσιλιανίδης άνοιξε το σκορ. Τρια λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρία για την ισοφάριση και στο 61’ ήρθε το 2-0 με πολύ ωραίο πλασέ του Μάνου.

Οι Κρητικοί πίστεψαν ότι το ματς τελείωσε αλλά ο Παναιτωλικός δεν το έβαλε κάτω και στο 69’ μείωσε το σκορ με πολύ ωραίο γκολ του Μοράρ που είχε μπει λίγο πριν αλλαγή στο ματς.

Ο ΟΦΗ διαχειρίστηκε καλά το ματς στη συνέχεια και τελικά στο 85’ ο Τσιλιανίδης και πάλι με σουτ έγραψε το τελικό 3-1.

Ο διαιτητής Καραντώνης απέβαλε τον Μιμίτο κι έδειξε κίτρινες στους Μεγιάδο, Νέιρα

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Νέιρα, Μεγιάδο, Τσιλιανίδης, Ναμπί (75’ Σακόρ), Σεμέδο, Μάνος (88’ Φιγκεϊρέδο)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κνετ (79’ Γιαννακόπουλος), Σανιά, Μαλής, Γιοβάνοβιτς, Λουτσιάνο, Ντάλσιο, Λουσέρο, Ντίαζ, Μιμίτο, Ντουάρτε (61’ Μοράρ), Μπαϊροβιτς (46’ Αριγίμπι)

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.