Ο Ατρόμητος πέρασε από τη Λάρισα (1-2)

Σε απόσταση ενός βαθμού από τη γραμμή των πλέι-οφ της Super League βρέθηκε ο Ατρόμητος, μετά τη σημαντική εκτός έδρας νίκη του επί της Λάρισας, με 2-1.

Οι Περιστεριώτες αξιοποίησαν δύο αντεπιθέσεις στο α’ ημίχρονο και πήραν προβάδισμα, με σκόρερς τους Ούμπιδες (5’), Ούγκραϊ (20’).

Ο Μέγιερι έκανε σπουδαίες αποκρούσεις, αλλά νικήθηκε από την άσπρη βούλα στο 44’, όταν ο Φατιόν μετέτρεψε σε γκολ του πέναλτι που σφυρίχτηκε από τον ρέφερι Σιδηρόπουλο σε χέρι του Βέλλιου.

Η ΑΕΛ πίεσε στο β’ ημίχρονο, αλλά την καλύτερη στιγμή την είχε ο Ατρόμητος, με το αποτυχημένο τετ-α-τετ του Γιακουμάκη απέναντι στον Κρίστινσον.

Οι Ουάρντα, Μέγιερι, Μανούσος ήταν οι ποδοσφαιριστές που έκαναν τη διαφορά για τους νικητές.

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Ουάρντα, Μιλοσάβλιεβιτς (46′ Σεσεροβιτς), Μόρας, Καρανίκας, Ασούμπρε, Κάτσε, Μπράλιτς, Νούνιτς (70′ Μπούστος), Φατιόν (46′ Ντάουντα), Στάνκοβιτς.

Ατρόμητος: Μέγιερι, Ρισβάνης, Κατράνης, Γούτας, Κιβρακίδης, Ουγκράι (53′ Ρόσα), Βέλλιος (60′ Γιακουμάκης), Μανούσος, Ανδρούτσος (76′ Μπαένα), Ούμπιδες, Μάντσον.