Ο Γιάννης τρελαίνει το ΝΒΑ

Ο Έλληνας άσος απέναντι στους Ουίζαρντς επεφύλασσε μια συγκλονιστική εμφάνιση και νέο ρεκόρ πόντων. Πέτυχε 39 πόντους, έκανε ρεκόρ καριέρας, και γνώρισε την αποθέωση από τους φίλους των Μπακς.

Ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 12/19 σουτ, 15/17 βολές, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και όλα αυτά σε 33 λεπτά συμμετοχής με τον Τζέισον Κιντ να τον αποσύρει από το παιχνίδι περίπου έξι λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Με τέτοια εμφάνιση από τον Γιάννη οι Μπακς δεν θα μπορούσαν να κάνουν κάτι άλλο από το να φτάσουν σε μια εύκολη επικράτηση 123-96.

Στους άλλους αγώνες:

Εξαιρετική εμφάνιση έκανε και ο Γουέστμπρουκ. Τριπλ-νταμπλ απέναντι στους Σέλτικς σταματώντας τους 45 πόντους, 11 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 1 κλέψιμο με τη Θάντερ να φτάνουν στη νίκη 117-112 εκτός έδρας.

Οι Σέλτικς έκαναν μια καλή αρχή αλλά δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα όταν ο Γουέστμπρουκ ξύπνησε.

Με ένα σερί έφερε τη Θάντερ μπροστά στο σκορ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και θα το έκανε και πάλι προς το τέλος του αγώνα όταν με άλλο ένα σερί 10-0, εκ των οποίων πέτυχε τους οκτώ πόντους, και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.