ΟΦΗ: Χορταστικό 2-2 με Ατρόμητο

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με τέσσερα γκολ, ο ΟΦΗ παραχώρησε ισοπαλία στον Ατρόμητο (2-2), ο οποίος εάν ήταν πιο εύστοχος ο Μανούσος θα μπορούσε να πάρει και το «τρίποντο» της νίκης. Οι Περιστεριώτες ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις κι ενώ έπαιζαν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Χουάν Μουνίθ.

Στο πρώτο ημίχρονο η κρητική ομάδα είχε τον έλεγχο του αγώνα και στο 32’ έχασε την πρώτη κλασική ευκαιρία της. Ο Σαρδινέρο βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Γιαννιώτη, το πλασέ του όμως ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Ατρόμητου.

Στο 41’ ο Ναμπί εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα... τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι και έφυγε άουτ.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κόντρα στη ροή του ματς οι Περιστεριώτες σκόραραν με τον Μανούσο (0-1). Για να μετρήσει το γκολ ο διαιτητής Πρ. Ζαχαριάδης έκανε χρήση του VAR. Ο Χαρίσης σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Γιαννούλη και θεωρήθηκε κακό παίξιμο της άμυνας και ο Μανούσος την έστειλε στα δίκτυα.

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσουν με τον Νέιρα, ο οποίος νικήθηκε από τον Γιαννιώτη.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά και στο δεύτερο 45λεπτο και έφερε τα πάνω κάτω στο ματς με τον Σαρδινέρο, ο οποίος σκόραρε δύο φορές στο 49’ και στο 56’.

Στην συνέχεια ο Ατρόμητος προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση και μοιραίος παίκτης του αναδείχθηκε ο Μανούσος, ο οποίος έχασε τρεις κλασικές ευκαιρίες στο 67’, στο 75’ και στο 86’. Τελικά η λύτρωση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 93’. Ο Μανούσος έβγαλε την σέντρα και ο Γούτας με κεφαλιά νίκησε τον Βάτερμαν (2-2).

O Ζαχαριάδης απέβαλε με απευθείας κόκκινη τον Μουνίθ για χτύπημα στον Νέιρα, ενώ έδειξε κίτρινη κάρτα στους Σαρδινέρο, Μεγιάδο, Βούρο, Ουές, Τομάσεβιτς, Ραμπέγιο, Γκάλο, Ρισβάνης.

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Ουές, Σελίμοβιτς, Βούρος, Γιαννούλης, Κοροβέσης (95’ Γιάννου), Μεγιάδο, Στάικος (79’ Μίγγος), Νέιρα, Ναμπί (87’ Σταρτζεόν), Σαρδινέρο (79’ Γκαργκαλατζίδης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Γκάλο, Στρούγγης (46’ Ρισβάνης), Γούτας, Τομάσεβιτς (42’ Νάτσος), Κιβρακίδης, Χαρίσης (65’ Μουνίθ), Σάλομον, Ραμπέγιο (79’ Ενσικουλού), Γιακουμάκης (46’ Ούμπιδες), Μανούσος.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.