Ολυμπιακός: Ασίστ ο Μαρσέλο, γκολ ο Ελ Αραμπί, 3-3 με τη Σταντάρ Λιέγης

Ο Μαρσέλο κερνούσε, ο Ελ Αραμπί έπινε αλλά ο Ολυμπιακός στο τελευταίο του φιλικό επί ισπανικού εδάφους ήρθε ισόπαλος 3-3 με τη Σταντάρ Λιέγης, δεχόμενος για μια ακόμη φορά γκολ στο φινάλε του αγώνα…

Η Σταντάρ Λιέγης άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Ντάβινταμ με τον Αραμπί να ισοφαρίζει στο 58′. Οι Βέλγοι προηγήθηκαν και πάλι με τον Όιο στο 64′, αλλά ο Μαρσέλο με δυο αδίστ σε τρία λεπτά, τροφοδότησε τους Μπακαμπού και Αραμπί στο 74′ και στο 76′ αντίστοιχα και ο Ολυμπιακός έφθασε στην ολική ανατροπή. Ομως στο 90′ ο Όιο και πάλι με κοντινή προβολή διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πασχαλάκης, Ρέαμπτσιουκ, Ρέτσος, Ντόι (39′ Μπουχαλάκης), Βρουσάι, Εμβιλά, Κασάμι, Μασούρας, Αγκιμπού Καμαρά, Ροντρίγκες, Μπιέλ.

Στο β’ μέρος έπαιξαν οι: Αραμπί, Χάμες Ροντρίγκες, Σαμασέκου, Κρίστινσον, Μαρσέλο, Καλογερόπουλος, Μπακαμπού, Φορτούνης, Ανδρούτσος.
ΣΤΑΝΤΑΡ: Μποντάρ, Μποπέ, Τσίμιροτ, Λαΐφης, Φόσεϊ, Ντόνουμ, Αλζάτε, Μπαλικβίσα, Νταβίντα, Ζιάνι, Πέριτσα.