Παναιτωλικός: Νίκη με ανατροπή, 2-1 τον ΟΦΗ

Σημαντική νίκη κατέκτησε ο Παναιτωλικός στην προσπάθεια του να παραμείνει στην Σούπερ Λίγκα1 επικρατώντας 2-1 του ΟΦΗ. Οι Αγρινιώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ (55’ Στάικος), έχασαν πέναλτι (Μάζουρεκ 65’), αλλά με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά κατέκτησαν το υπερπολύτιμο «τρίποντο».

Για τους γηπεδούχους ισοφάρισε ο Μανθάτης (83’) και το νικητήριο γκολ σημείωσε ο Λιάβας (85’), ενώ για την κρητική ομάδα αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις ο Νέιρα.

Παναιτωλικός (Δέλλας): Κνετ, Μεντίνα (78’ Τζανακάκης), Λιάβας, Κωνσταντόπουλος, Περέιρα, Ταχάρ, Τσιγγάρας, Μάζουρεκ (71’ Μανθάτης), Αριγίμπι (88’ Αρσούρα), Ντίας, Βέργος (71’ Ματσόλα).

ΟΦΗ (Σίμος): Σωτηρίου, Βούρος (90+2’ Τσιλιανίδης), Διαμαντής, Σελίμοβιτς, Ουές, Κοροβέσης (68’ Λυμπεράκης), Μεγιάδο, Στάικος (90+2’ Γκαργκαλατζίδης), Νέιρα, Στάρτζεον, Σαρδινέρο.