Παναιτωλικός: Νίκη με ανατροπή, 2-1 τον ΟΦΗ

Σημαντική νίκη κατέκτησε ο Παναιτωλικός στην προσπάθεια του να παραμείνει στην Σούπερ Λίγκα1 επικρατώντας 2-1 του ΟΦΗ. Οι Αγρινιώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ (55’ Στάικος), έχασαν πέναλτι (Μάζουρεκ 65’), αλλά με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά κατέκτησαν το υπερπολύτιμο «τρίποντο».

Για τους γηπεδούχους ισοφάρισε ο Μανθάτης (83’) και το νικητήριο γκολ σημείωσε ο Λιάβας (85’), ενώ για την κρητική ομάδα αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις ο Νέιρα.

Παναιτωλικός (Δέλλας): Κνετ, Μεντίνα (78’ Τζανακάκης), Λιάβας, Κωνσταντόπουλος, Περέιρα, Ταχάρ, Τσιγγάρας, Μάζουρεκ (71’ Μανθάτης), Αριγίμπι (88’ Αρσούρα), Ντίας, Βέργος (71’ Ματσόλα).

ΟΦΗ (Σίμος): Σωτηρίου, Βούρος (90+2’ Τσιλιανίδης), Διαμαντής, Σελίμοβιτς, Ουές, Κοροβέσης (68’ Λυμπεράκης), Μεγιάδο, Στάικος (90+2’ Γκαργκαλατζίδης), Νέιρα, Στάρτζεον, Σαρδινέρο.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.