Παναθηναϊκός: Πέρασε από το Περιστέρι, 3-2 τον Ατρόμητο

Ο Παναθηναϊκός «έμπαζε» στην άμυνα, αλλά ήταν αποτελεσματικός στην επίθεση και νίκησε 3-2 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

Οι πράσινοι άνοιξαν το σκορ στην πρώτη φάση του αγώνα. Στο 10’ ο Χατζηγιοβάνης εκτέλεσε φάουλ και ο Βέλεθ με δυνατή κεφαλιά νίκησε τον Γιαννιώτη (0-1).

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και ο Αγκάγιεφ στο 13’ έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει. Το 1-1 έγινε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Μουνίθ εκτέλεσε κόρνερ και ο Γούτας με κεφαλιά ισοφάρισε.

Το δεύτερο 45λεπτο ξεκίνησε με γκολ. Στο 48’ ο Ανδρέας Γιαννιώτης υπέπεσε σε τραγικό λάθος και ο Καρλίτος που παρακολουθούσε τη φάση σκόραρε (1-2).

Ο Ατρόμητος ισοφάρισε για δεύτερη φορά στο 54’. Ο Γκάλο έβγαλε την σέντρα και ο ξεχασμένος Αγκάγιεφ με κεφαλιά έκανε το 2-2.

Στο 84΄ο Ενγκμπακοτό τρύπησε την άμυνα του Ατρόμητου, έβγαλε την σέντρα και ο Σανκαρέ με διπλή προσπάθεια (το πρώτο σουτ κατέληξε στο δοκάρι) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (3-2). Ο Σενεγαλέζος είχε δηλωθεί στην αρχική ενδεκάδα, αλλά προέκυψε ένα θέμα με την κάρτα υγείας του, το οποίο λύθηκε λίγο πριν αρχίσει το ματς. Ο Μπόλονι όμως είχε ήδη αποφασίσει να τον αντικαταστήσει στο αρχικό σχήμα με τον Βιγιαφάνιες!

Ο Τ. Σιδηρόπουλος έδειξε κίτρινη κάρτα στους Γκάλο, Μολό, Νάτσο, Αλεξανδρόπουλος.

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Γκάλο (70’ Ούμπιδες), Γούτας, Γκαλβάο, Τομάσεβιτς (22’ Νάτσος), Χαρίσης, Σάλομον, Μουνίθ (81’ Γιακουμάκης), Αγκάγιεφ (70’ Στρούγγης), Κωτσόπουλος (69’ Εντομβονγί).

Παναθηναϊκός: (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Μολό, Βέλεθ, Σένκεφελντ (35’ Νιάς), Χατζηθεοδωρίδης, Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίτσιο, Βιγιαφάνιες (60’ Σανκαρέ), Καρλίτος (75’ Μακέντα), Χατζηγιοβάνης (76’ Ιωαννίδης), Καμπετσής (61’ Ενγκμπακοτό).

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.