Παναθηναϊκός: Ήττα 2-1 από την Μίλαν

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε σε φιλικό παιχνίδι στην Ιταλία από τη Μίλαν με 2-1 σε ένα ματς που οι “πράσινοι” στάθηκαν αρκετά καλά ειδικά στο β μέρος.

Για τους Ιταλούς, ο Ζιρού έκανε όλη τη δουλειά αφού πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και είχε ένα δοκάρι στην επανάληψη, προκαλώντας προβλήματα στην άμυνα του Παναθηναϊκού. Για τους «πράσινους» ο Ιωαννίδης στο 77ο λεπτό σκόραρε και μείωσε σε 2-1.

Μίλαν: Μανιάν (71′ Ταταρουσάνου) Καλάμπρια (71′ Καλούλου) Κιάερ (62′ Μαλντίνι), Τομόρι (62′ Ντίας), Ερναντές (72′ Καστιγιέχο) Σαλεμάκερς (72′ Μπαλό – Τουρέ) Κρούνιτς (83′ Καπόνε), Τονάλι (62′ Ρομανιόλι), Λεάο (62′ Μπενασέρ), Ζιρού (62′ Πομπέγκα), Ρέμπιτς (62′ Γκάμπια).

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Διούδης(85΄ Ξενόπουλος), Κώτσιρας(76΄ Σάντσες), Σιδεράς, Βέλεθ (85΄ Σάρλια), Χουάνκαρ(86΄Χατζηθεοδωρίδης), Πέρεθ, Αλεξανδρόπουλος(66΄Αϊτόρ), Μαουρίσιο(76΄ Καρλίτος) , Βιγιαφάνιες(46΄ Αγιούμπ), Χατζηγιοβάνης (46΄ Ενγκμπακοτό), Μακέντα (46΄ Ιωαννίδης).