ΠΑΟΚ: Νίκη στο τελευταίο φιλικό, 3-1 τον Βόλο

Στο τελευταίο του φιλικό πριν την έναρξη του πρωταθλήματος, που έγινε στη Τούμπα ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Βόλο με 3-1.
Τα γκολ του “δικεφάλου” πέτυχαν οι Μπίσεσβαρ, Ολιβέιρα και Κούτσιας (πέναλτι), ενώ για τους Βολιώτες είχε μειώσει σε 2-1, o Φερνάντες. Το ματς έγινε χωρίς την παρουσία θεατών.
ΠΑΟΚ (Α’ Ημίχρονο): Κοτάρσκι, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κάργας, Τσαούσης, Σβαμπ, Ντάντας, Ντόουγκλας, Μπίσεσβαρ, Νάρεϊ, Τόμας.
ΠΑΟΚ (Β’ Ημίχρονο): Κοτάρσκι, Σάστρε, Ίνγκασον (82′ Παναγιώτου), Κουλιεράκης, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς, Σοάρες, Ελ Καντουρί (75′ Κουαλιάτα), Νάρεϊ (61′ Α.Ζίβκοβιτς), Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα (75′ Κούτσιας ).

ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Λούνα, Ματίγια, Τσοκάνης, Πάολο Φερνάντες, Ντέλετιτς, Βίκτορ Φερνάντες, Φαν Βέερτ. Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι: Σιέλης, Ουεντραόγκο, Μεσκίδα, Τσέλιος, Μπογκντάνοβιτς, Μεταξάς και Τάχατος.