Διαβάστε στο Documento

Documento Newspaper
«Καμπανάκι» στους πρωταθλητές

Προβλημάτισε πριν τη Ριέκα ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός έχασε 1-0 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, στο τελευταίο φιλικό ματς πριν τα πλέι οφ του Champions League. Τραυματίστηκε ο Εμενίκε, αλλαγή στην αλλαγή ο Φιγκέιρας λόγω νεύρων.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με πολλά νέα μεταγραφικά αποκτήματα στην 11άδα του, ενώ θέση βασικού πήρε και ο Ζιλέ που ανακοινώθηκε πριν από δύο μέρες. Ωστόσο, πριν συμπληρωθούν 20 λεπτά αγώνα, ο Εμανουέλ Εμενίκε, που λίγα δευτερόλεπτα πριν είχε ανησυχήσει την άμυνα των γηπεδούχων, έγινε αναγκαστική αλλαγή. Ο Νιγηριανός επιθετικός είναι έτσι αμφίβολος για τα κρίσιμα ματς με τη Ριέκα στα πλέι οφ του Champions League. Στη θέση του πέρασε ο Μπεν. Οι Περιστεριώτες ήταν εκείνοι που στη συνέχεια απείλησαν δις, με Βασιλακάκη και Μανούσο, χωρίς όμως να βρουν δίχτυα. Ο Ολυμπιακός απάντησε με ένα πλασέ του Μπεν που έβγαλε δύσκολα ο Μίρκοβιτς και γενικά ο επιθετικός από τις Κομόρες ήταν κινητικός, χωρίς όμως η ομάδα του να γίνεται ιδιαίτερα απειλητική.

Ο Ολυμπιακός έκανε τρεις αλλαγές στην επανάληψη, με τους Ανδρούτσο, Πάρντο και Σεμπά να παίρνουν τη θέση των Μάριν, Καρσελά και Φορτούνη. Ο Μπεν στο 58' έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ του ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ στον Σεμπά. Αρνητικός πρωταγωνιστής στη συνέχεια ήταν ο Φιγκέιρας, ο οποίος μπήκε στο 62' και πέντε λεπτά αργότερα έγινε αλλαγή, καθώς δεν μπορούσε να συγκρατήσει τα νεύρα του. Είχε λεκτικό επεισόδιο με τον Κιβρακίδη, τσακώθηκε με τον Χατζηϊσαία και ο Χάσι τον αντικατέστησε με τον Νικολάου, στέλνοντας μήνυμα και στους υπόλοιπους. Στο ματς πέρασε και ο Ανσαριφάρντ, όμως εκείνος που σκόραρε ήταν ο Ατρόμητος με κεφαλιά του Χατζηϊσαία έπειτα από κόρνερ του Ούμπιδες, χτυπώντας... καμπανάκι στους πρωταθλητές.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.