Σούπερ Λίγκα: Εμειναν στο μηδέν Απόλλων και Λαμία

Το ντέρμπι για την παραμονή στη 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ανάμεσα στον Απόλλωνα και τη Λαμία έληξε 0-0 σήμερα στη Ριζούπολη.

Στο πρώτο μέρος οι φάσεις ήταν ελάχιστες με τον Γκαραβέλη να σώσει δύο φορές τη Λαμία σε σουτ των κεντρικών αμυντικών του Απόλλωνα Αλβες (5’) και Λισγάρα (43’). Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ στο 18’ με τον Ελευθεριάδη που ακυρώθηκε σωστά για οφσάιντ ενώ είχαν μία καλή ευκαιρία με τον Αραμπούλι που έσωσε ο Κότσαρης στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, ο ρυθμός έπεσε κι άλλο με τις δύο ομάδες να έχουν το μυαλό τους περισσότερο να μη δεχτούν γκολ παρά να πετύχουν.

Ο διαιτητής Τάσος Σιδηρόπουλος έδειξε κίτρινες κάρτες στους Ντεντάκη, Μπεχαράνο, Μαζουλουξή, Μαρτίνεθ, Ιωαννίδη, Μαρτίνεθ, Φατιόν,

ΑΠΟΛΛΩΝ: Κότσαρης, Ντεντάκης (77’ Παπαγεωργίου), Λισγάρας, Άλβες, Τουτουαρίμα, Φατιόν, Σλίβκα, Κάστρο (58’ Μαρτίνες), Παμλίδης (77’ Σαχλί), Ιωαννίδης, Τσιλούλης (15’ Λα Πάρα).

ΛΑΜΙΑ: Γκαραβέλης, Προβυδάκης (90’ Σκόνδρας), Μαρτίνεθ, Μαζουλουξής, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μπεχαράνο, Ελευθεριάδης (64’ Ρόμανιτς), Τιρόνε (79’ Νούνιες), Γκέντσογλου, Αραμπούλι.