Σούπερ Λίγκα: Πήρε βαθμό η Λαμία από τον ΟΦΗ (0-0)

Η Λαμία έμεινε όρθια στο Ηράκλειο απέναντι στον ΟΦΗ και πήρε σχετικά εύκολα τον βαθμό (0-0).

Η Λαμία στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε πολύ καλά στο ξεκίνημα, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει και να βάλει ακόμη πιο δύσκολα στον ΟΦΗ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην επανάληψη, είχαν καλή ευκαιρία με τον Νέιρα για να κάνουν το 1-0, ωστόσο είχαν ζητήματα στη δημιουργία φάσεων.

Ο διαιτητής Περράκης έδειξε κίτρινες κάρτες στους Πασαλίδη, Μπεχαράνο, Αντέτζο, Μανούσο.

ΟΦΗ: Επασί, Μαρινάκης, Πασαλίδης, Βούρος, Μπαλογιάννης, Γκαγιέγκος, Μεγιάδο (85’ Σελίμοβιτς), Νέιρα (85’ Φαν Ντάινεν), Τοράλ (75’ Ναμπί), Λάμπρου (62’ Καμάου), Καστάνιος (62’ Ντουρμισάι)

ΛΑΜΙΑ: Γκαραβέλης, Σκόνδρας (72’ Βύντρα), Αντέτζο, Γκόλεμιτς, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο (84’ Μανουσάκης), Τζανδάρης, Νούνιες (46’ Ταϊρόν), Καραμάνος, Ρόμανιτς (65’ Μανούσος), Αραμπούλι (84’ Γκέντσογλου)