Στο ρελαντί ο ΠΑΟΚ, 5-0 τον Παναιτωλικό

Ο ΠΑΟΚ έκανε μία καλή προπόνηση στην Τούμπα με αντίπαλο τον Παναιτωλικό, τον οποίο φιλοδώρησε με πέντε γκολ (5-0).

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος για τους γηπεδούχους, οι οποίοι άνοιξαν το σκορ στο 39’ με τον Μπουργκ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δικέφαλος ήταν καταιγιστικός και αποτελεσματικός πετυχαίνοντας άλλα τέσσερα γκολ με τους Σβαμπ (51’), Τζόλη (57’) και Σφιντέρσκι (61’, 90’).

Ο Αγγ. Ευαγγέλου έδειξε κίτρινη κάρτα στους Αουγκούστο, Περέιρα, Τσιγγάρα, Ντάλσιο.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Z. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Περέιρα, Αουγκούστο (46’ Ελ Καντουρί), Σβαμπ (78’ Χ. Τσιγγάρας), Α. Ζίβκοβιτς (66’ Ουάρντα), Μουργκ (78’Νινούα), Τζόλης (66’ Λάμπρου), Σβιντέρσκι.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Τζανακάκης, Μαλής, Τσότσαλιτς, Περέιρα, A. Τσιγγάρας, Αρσούρα (62’ Μάζουρεκ), Ταχάρ (62΄Λιάβας, 77’ Ντάλσιο), Μπαρμπόσα (67’ Μανθάτης), Αριγίμπι, Ντίας (68’ Βέργος).