Super League: Σώθηκε ο Απόλλων, 0-0 με τον Βόλο

Ο Απόλλων παραχώρησε ισοπαλία στον Βόλο (0-0) και εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή του στην Σούπερ Λίγκα.

Το παιχνίδι δεν είχε ρυθμό και ήταν κάκιστο ποιοτικά. Η «ελαφρά ταξιαρχία» είχε την κατοχή μπάλας και στο πρώτο 45λεπτο δημιούργησε δύο φάσεις για γκολ. Στο 29’ ο Ιωαννίδης σούταρε από πλεονεκτική θέση, αλλά ήταν άστοχος και στο 35’ ο Γκαραβέλης απέκρουσε την κεφαλιά του Ντομίνγκες.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν άλλη μία καλή στιγμή με τον Κολ στο 49’, ενώ έχασαν μεγάλη ευκαιρία για το γκολ στο 86’ με τον Μπεντινέλι, το σουτ του οποίου απέκρουσε με τα πόδια ο Γκαραβέλης.

Ο Τ. Παπαπέτρου έδειξε κίτρινη κάρτα στους Λισγάρα, Κιάκο.

Απόλλων (Μ. Χάβος): Βέρχουλστ, Χουχούμης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπαξεβανίδης, Φατιόν, Κολ (85’ Λαγός), Φερνάντεθ (93’ Ρώσση), Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Τσιλούλης (85’ Τσαμπούρης).

Βόλος (Κ. Μπράτσος): Γκαραβέλης, Ντεντάκης (75’ Τέκιο), Φεράρι, Μήτογλου (75’ Λογαράς), Σάντσες, Μπαριέντος (59’ Μπουένο), Κρητικός (75’ Δουβίκας), Νίνης, Μαρτίνες (68’ Κιάκος), Ριένστρα, Περέα