Super League 2: Διακόπηκε οριστικά το ματς Ολυμπιακός Β – Κηφισιά

Διακόπηκε οριστικά το παιχνίδι της Super League 2, Ολυμπιακός Β – Κηφισιά στις εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Το ματς διακόπηκεστο 22′ με το σκορ στο 0-0. Στο λεπτό εκείνο υπήρξε ένα μαρκάρισμα από πίσω του Κωστή του Ολυμπιακού στον Ταλάλ των φιλοξενούμενων και ο ρέφερι Αριστείδης Βάτσιος απέβαλε τον “ερυθρόλευκο” μέσο με απευθείας κόκκινη κάρτα. Δημιουργήθηκε ένταση, κάποιοι οπαδοί επιχείρησαν να μπουν στον αγωνιστικό χώρο αλλά συγκρατήθηκαν από τους πιο ψύχραιμους. Τα πράγματα ηρέμησαν σύντομα, ο διαιτητής Βάσιος έδειξε συνέχεια στο ματς αλλά οι παίκτες των γηπεδούχων δεν έδειξαν διάθεση να αγωνιστούν. Οι διαιτητές διέκοψαν προσωρινά το ματς, αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια και άπαντες περιμένουν τη τελική έκβαση του αγώνα. Τελικά μετά απο 35 λεπτά οι διαιτητές επέστρεψαν στο γήπεδο αλλά αποχώρησε ο Ολυμπιακός και το ματς διακόπηκε οριστικά.

Θυμίζουμε οτι πριν ένα μήνα ο Ολυμπιακός είχε αποχωρήσει στο ημίχρονο του αγώνα του στη Καλλιθέα διαμαρτυρόμενος για τη σε βαρος του διαιτησία, ενώ πιο πριν είχε εκδόσει ανακοίνωση κατά πάντων με αφορμή τη διαιτησία στον αγώνα με το Αιγάλεω…