Super League: Εύκολα 2-0 ο Αστέρας τον Παναιτωλικό

Ο Μπαράλες μοίραζε ασίστ, οι Μουνάφο, Φερνάντεθ σκόραραν και ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 2-0 τον Παναιτωλικό για τη 17η αγωνιστική της Super League 1. Ηταν ένα ματς που πέρασε από χίλια κύματα αφού το πρωί το τερέν είχε καλυφθεί με χιόνι, το οποίο οι άνθρωποι ου Αστέρα κατάφεραν να καθαρίσουν ενώ σε όλη τη διάρκεια του ματς έπεφτε δυνατή βροχή…

Ο Αστέρας αιφνιδίασε τον Παναιτωλικό μόλις στο 7’ με γκολ που σημείωσε ο Μουνάφο από κεφαλιά πάσα του Μπαράλες. Στο πρώτο μέρος οι Αρκάδες ήταν καλύτεροι ενώ στην επανάληψη ο Παναιτωλικός είχε την υπεροχή αλλά δεν μπορούσε να δημιουργήσει τις ευκαιρίες που θα του έφερναν την ισοφάριση. Αντίθετα ο Αστέρας έχασε την πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 66’ με τον Φερνάντεθ για το 2-0. Όμως πέντε λεπτά μετά, ο Φερνάντεθ (είχε μπει αλλαγή στο 61’) ήταν εκείνος που πήρε την πάσα από τον Μπαράλες και σημείωσε το 2-0…

Ο διαιτητής Ζαχαριάδης έδειξε κίτρινες κάρτες στους Αρσούρα, Μάζουρεκ, Σουάρεθ, Αριγίμπι, Ντάλσιο.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιφτσής, Κώτσιρας, Άλβαρες, Σουάρεθ, Καστάνιο, Βαλιέντε, Μουνάφο (77’ Μπελόκ), Ριέρα (61’ Φερνάντεθ), Σίτο (61’ Καπίγια), Ρεγκίς (89’ Αλί), Μπαράλες

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κνετ, Λιάβας, Κωνσταντόπουλος (82’ Τζανακάκης), Γκόμες, Μάζουρεκ, Αρσούρα (63’ Τσιγγάρας), Μανθάκης (68’ Αριγίμπι), Ταχάρ (82’ Γιάκολις), Μαλής, Ντίας, Βέργος (63’ Ματσόλα)