Super League: Φουλ της… ισοπαλίας στα πλέι άουτ

Δίχως νικητή οι τρεις αναμετρήσεις της Δευτέρας σε Περιστέρι, Λαμία και Λάρισα για την 5η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Ο Γκάλο άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο κόντρα στον Παναιτωλικό (18′), με τον Άντονι Μουνιέ να απαντά (1-1 35′). Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μανούσου (60′), αλλά η χαρά τους δεν κράτησε πολύ, διότι δύο λεπτά αργότερα ο Κωνσταντόπουλος (62′) διαμόρφωσε το τελικό σκορ (2-2) στο πιο «χορταστικό» από πλευράς τερμάτων, ματς της ημέρας.

Στα δύο επόμενα παιχνίδια, ο Πανιώνιος πήρε σπουδαίο βαθμό στην έδρα της Λάρισας (0-0) αν και αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 31ο λεπτό λόγω αποβολής του Ντομίνγκες με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στη Λαμία, η γηπεδούχος ομάδα έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Βλαχομήτρου (29′), αλλά η Ξάνθη δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημά της (0-0).