Super League: Μοιραίος ο Μπαράλες, Αστέρας – Βόλος (1-1)

Ο Αστέρας Τρίπολης ήταν καλύτερος του Βόλου αλλά ο τελευταίος κατάφερε στο φινάλε να κλέψει τον βαθμό της ισοπαλίας από τους γηπεδούχους (1-1) σε εξ αναβολής αγώνα της Super League.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν με πέναλτι του Μπαράλες (25′), ο ίδιος παίκτης έχασε ένα ακόμα πέναλτι στο 50′ που θα μπορούσε να κλειδώσει το τρίποντο, αλλά νικήθηκε από τον γκολκίπερ Κλέιμαν.

Ο Βόλος αν και έμεινε με δέκα παίκτες στο 90’ λόγω αποβολής του Φεράρι σώθηκε με γκολ του Περέα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (94’).

Ο διαιτητής Τζήλος απέβαλε τον Φεράρι με δύο κίτρινες ενώ κάρτα πήραν και οι Ιγκλέσιας, Μπαράλες, Καστάνιος, Άλβαρες, Κολόμπο, Φεράρι, Νίνης, Δουβίκας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Άλβαρες (80′ Τασουλής), Καστάνο, Σουάρεθ, Μουνάφο, Ιγκλέσιας (67’ Βαλιέντε), Γκόμεθ, Σίτο (67’ Τσιλίκα), Κρέσπι (85′ Γκαρσία), Μπαράλες.

ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν, Ντεντάκης, Φεράρι, Κολόμπο, Σάντσεθ, Ριένστρα, Νίνης, Ουάρντα (95′ Κιάκος), Μαρτίνες (46’ Περέα), Μπαρτόλο, Δουβίκας.