Super League: Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Ατρόμητος και Λαμία (1-1)

Ο Βέλλιος έσωσε τον Ατρόμητο στον αγώνα του με τη Λαμία στο Περιστέρι κι έτσι οι δυο ομάδες μοιράστηκαν γκολ (1-1) και βαθμούς στην 15η αγωνιστική της Λίγκας

Το πρώτο ημίχρονο δεν χρίζει κριτικής καθώς ήταν ένα πολύ κακό 45λεπτο. Στο β’ μέρος η Λαμία αιφνιδίασε τους γηπεδούχους στο 72′ με τον Τουράμ κι έφτασε μια… ανάσα από μια μεγάλη νίκη. Όμως ο Ατρόμητος, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 85’ με τον Βέλλιο και να πάρει τον πολύτιμο πόντο.

Κίτρινες κάρτες πήραν από τον Κατσικογιάννη οι Κιβρακίδης, Σκαρντοβέλι, Ασίγκμπα

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μέγερι, Κιβρακίδης, Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης (64΄Ούμπιδες), Ρόζα (54′ Ανδρούτσος), Μανούσος, Ουγκράι (75′ Γιακουμάκης), Βέλλιος.

ΛΑΜΙΑ: Καχριμάν, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Ασίγκμπα, Σκαρντοβέλι, Δημούτσος, Σκόνδρας, Τιρόνε (65′ Ρόμανιτς), Καραμάνος, Τουράμ, Βασιλόγιαννης (81′ Βύντρα).