Συγκλονιστικό ματς στην Τούμπα: Στο 97' ισοφάρισε ο ΠΑΟΚ τον Άρη

Ματσάρα στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίζει στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων τον Αρη (2-2).

Ολα τα λεφτά στο ντέρμπι ήταν το ξεκίνημα και το φινάλε του. O Αρης άνοιξε το σκορ στο 4’ με σουτ του Ιντέγε και ο Δικέφαλος ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Μάτος. Ο Βραζιλιάνος σκόρερ του ΠΑΟΚ αποβλήθηκε στο 67’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ στο 72’ με 10 παίκτες έμειναν και οι φιλοξενούμενοι λόγω της αποβολής του Σάσα.

Στο 87’ ο Ματίγια σούταρε, η μπάλα κόντραρε, ο Πασχαλάκης εκτίμησε λάθος τη φάση και δεν απέτρεψε το γκολ (1-2). Ο ΠΑΟΚ πίεσε για την ισοφάριση, είχε δοκάρι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βαρέλα και στο 97’ διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα. O Ντούγκλας Αουγκούστο γέμισε από αριστερά, ο Μίσιτς έκανε το διαγώνιο σουτ, ο Έμαν δεν μπόρεσε να διώξει την μπάλα, η οποία κατέληξε στα δίκτυα.

Με το γκολ του Μίσιτς οι γηπεδούχοι κράτησαν τον αήττητο για 567 ημέρες.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Ντόουγκλας Αουγκούστο, Μίσιτς, Ζαμπά (58’ Ελ Καντουρί), Μπίσεσβαρ, Πέλκας (15’ λ.τρ Λημνιός), Ακπόμ (70’ Σφιντέρσκι).

ΑΡΗΣ: Koυέστα (46’ λ.τρ. Έμαν), Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ροζ, Κόρχουτ, Σάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης (85' Σόουζα), Γκάμα (65’ Λάρσον), Ντιγκινί, Ιντέγε.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.