Τένις: Ακάθεκτος ο Τσιτσιπάς στο Παρίσι

Xωρίς δυσκολία και με απρόσμενη οικονομία δυνάμεων προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον 4ο γύρο του «Ρολάν Γκαρός».

Ο Σλοβένος αντίπαλός του, Άλιαζ Μπέντενε, παρέδωσε τα όπλα λόγω τραυματισμού στα μέσα του γ’ σετ, όταν η υπεροχή του φορμαρισμένου Έλληνα ήταν πια οφθαλμοφανής. Το τελικό σκορ του αγώνα ήταν: 6-1, 6-2, 3-1 σε 1 ώρα και 20 λεπτά.

Ο Τσιτσιπάς, νούμερο 5 στο ταμπλό του κορυφαίου τουρνουά σε χωμάτινη επιφάνεια, θα αντιμετωπίσει στη συνέχεια τον Βούλγαρο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ (νο. 18) , ο οποίος απέκλεισε με εγκατάλειψη τον Ισπανό Ρομπέρτο Καρμπάγιες-Μπαένα, μετά από δύο σετ (6-1, 6-3).

Η Μαρία Σάκκαρη αποκλείστηκε χθες από την Ιταλίδα Τρεβιζάν με 2-1 σετ (1-6, 7-6, 6-3).

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.