Τένις: Η Σάκκαρη στις «8» του Νότιγχαμ

Στα προημιτελικά του τουρνουά του Νότιγχαμ προκρίθηκε σήμερα (13/6) η Μαρία Σάκκαρη που νίκησε με 2-0 σετ (6-2, 6-4) την Ιβάνα Γιόροβιτς από την Σερβία.

Η Ελληνίδα τενίστρια στο πρώτο σετ έκανε περίπατο με δύο μπρέικ και το πήρε εύκολα με 6-2. Στο 2ο σετ η Γιόροβιτς ανέβασε κατά πολύ τον βαθμό δυσκολίας αλλά η Σάκκαρη αντέδρασε σωστά κι έφτασε στη νίκη μετά από μία ώρα και 24 λεπτά.

Επόμενη αντίπαλος της Ελληνίδας τενίστριας θα είναι η νικήτρια του αγώνα Τόρμο - Μπρέιντι.

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.