Τένις: Στον ημιτελικό ο Τσιτσιπάς, αποκλείστηκε η Σάκκαρη στη Νέα Υόρκη

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε ξεκούραστα στον ημιτελικό του Western & Southern Open στο τένις αλλά η Μαρία Σάκκαρη αποκλείστηκε και αποχαιρέτησε το τουρνουά.

Ο αντίπαλος του Ελληνα πρωταθλητή Ράιλι Οπέλκα εγκατέλειψε τον προημιτελικό με πρόβλημα στο γόνατο κατά τη διάρκεια του πρώτου σετ, στο οποίο ήταν μπροστά στο σκορ με 6-5. Έτσι, ο Τσιτσιπάς πέρασε ξεκούραστα στον ημιτελικό, εκεί που θα αντιμετωπίσει τον Ράονιτς, ο οποίος απέκλεισε με 2-1 σετ του Κραΐνοβιτς.

Η Μαρία Σάκκαρη από την πλευρά της, μετά την επική νίκη της επί της Σερένα Γουίλιαμς, δεν κατάφερε να πετύχει το ίδιο με τη Γιοχάνα Κόντα, από την οποία ηττήθηκε με 2-0 σετ. Έπειτα από 1 ώρα και 33 λεπτά αγώνα, η Σάκκαρη έχασε 6-4, 6-3 από τη Νο15 τενίστρια στην παγκόσμια κατάταξη και αποχαιρέτησε το τουρνουά.